Cybunker, to je moderní bunkr inspirovaný Teslou Cybertrunk

Vypadá to, že Tesla Cybertruck inspirovala tolik designérů, aby přišli s mnoha skvělými projekty, které doplní tento jedinečný, ostrý geometrický exteriér. CYBUNKER, navržený LARS BÜRO, je modulární architektura, kterou lze nasadit jako hi-tech skladiště, ADU. (Příslušná bytová jednotka), nebo rezidence mimo síť.

Díky své pevné ocelové monokokové konstrukci a aerodynamickému tvaru je Cybunker schopen odolat nejnáročnějším podmínkám prostředí, zatímco jeho nejmodernější kruhová infrastruktura vytváří mikrosíť schopnou zajistit soběstačnost na nejizolovanějších místech, popř. pomocný systém pro on-grid obydlí.

Uvnitř dvě skládací vrata odhalují skladiště o rozloze 600 čtverečních stop, které je schopné pojmout řadu zařízení a vozidel – včetně nákladních vozů, které se nevejdou do standardních garáží. Pro extrémnější nebo nepřátelštější prostředí může být toto skladiště vybaveno tak, aby fungovalo jako přechodová komora umožňující bezpečný přechod mezi exteriérem a interiérem.

Díky své neodmyslitelně otevřené monokokové architektuře lze vnitřní uspořádání Cybunker o rozloze 1 800 čtverečních stop přizpůsobit tak, aby sloužilo neomezeným funkcím, včetně bytu, přístřešku, skladu nebo jiného komerčního využití. I když je jednotka maximálně chráněná, nabízí panoramatický výhled přes boční okna vyrobená z pancéřového skla se světlíky umožňujícími další sluneční světlo proniknout do prostoru.

Na základně Cybunkeru jsou na infrastrukturální „základní desce“ umístěny všechny obslužné a počítačové systémy jednotky, cisterny, čerpadla a také bateriová banka, která ukládá veškerou energii generovanou na bezešvý PV plášť střechy. Ať už se nachází na nejvzdálenějším místě, nebo jako mužská jeskyně na předměstské parcele, Cybunker zaručuje všestranný a do budoucna odolný systém, který lze nasadit tak, aby vydržel ty nejnáročnější požadavky.