Pár si postavil úchvatně jednoduché bydlení v divočině

Jenna a David Jonasovi většinu života žili mimo zemi. V 17 letech si David postavil chatku v lesích Vermontu bez elektrického nářadí a žil tam dva roky, kde se učil stopovat zvířata, poznávat stromy, rostliny a ptáky a navigovat. Ujel tisíce mil na ručně vyrobených kánoích z březové kůry a žil měsíce o samotě s divokou stravou, když potkal svou sousedku Jennu (bydlela přes potok od jeho chaty v obydlí „na stromě“), která zkoumala vnitrozemí Aljašky na několik let lodí, lyží, psím spřežením, na kole a pěšky.

V roce 2012 našli na Craigslistu inzerát na soukromý pozemek obklopený státním lesem na útesu nad řekou Tanana. Viděli potenciál pro celoroční zdroje potravy a koupili surovou půdu, nejprve bydleli v rybářském stanu, než postavili stan na zdi a poté trvalejší pozemský dům.

Po dvou letech na zemi strávili 3 týdny budováním trvalejšího pozemského domku: kopali hluboko do kopce, aby využili relativní teplo země, použili k obložení domu hojné kmeny břízy, zakryli ho drnem jako izolaci a obklad. to přímo na jih pro pasivní solární zisk.

O dva roky později začali stavět tradiční srub pomocí ručního nářadí (např. gin tyč na jeřáb). Dokončení jim trvalo 3 roky (stavba pouze před zamrznutím), ale byli připraveni včas na příchod jejich dcery. Pár loví, shání nebo pěstuje většinu potravy. Postavili udírnu pro úpravu masa a ryb a podzemní kořenový sklep, aby si uchovali své produkty a brambory po celý rok.