Úchvatná lesní chata ve tvaru A

Tuto chatu mimo síť si sama postavila rodina v kanadském Ontariu jako útulný pohádkový útěk v lese. Když se sem dostanete poprvé, je těžké uvěřit, že uvnitř bude dost místa, protože zvenčí vypadá tak malý, ale ve skutečnosti má docela pohodlné zařízení s kuchyňským koutem a plným obývacím pokojem s kamny na dřevo v hlavním patře. , a posuvný schodišťový žebřík, který vede do super prostorného podkroví, ve kterém můžete chodit díky velkým vikýřům.

Pro elektřinu je kabina napájena z domácí solární energie s 3 x 100 wattovými solárními panely a 230 ampérhodinovou baterií. Celý dům je zapojen jako prodlužovací zástrčka, takže jej lze snadno zapojit nebo odpojit od zdroje energie.

Pokud jde o vodu, v současné době ji přivádějí podle potřeby, ale brzy zřídí systém sběru dešťové vody. K dispozici je low-tech nožní čerpadlo, které je velmi tiché a nevyžaduje žádnou elektřinu. A na teplo mají velká kamna na dřevo.

Tato chatka/malý dům byla dokončena v roce 2021 a stála cca. 20 000 CAD na stavbu. O něco více než polovinu z toho tvořily náklady na materiál. Většinu si rodina postavila sama, což pomohlo snížit náklady, ale na některé úkoly si najala i odbornou pomoc. Kabina měří cca. 16′ x 12′ v hlavním patře a sedí na litém betonovém základu mola.