Úchvatný soběstačný domek do hor

Když počítačová, soběstačná městská laboratoř vysoko v kopcích nad Barcelonou navrhla a postavila malý dům, použili software pro parametrické modelování k napodobení přírody. Výsledný Niu Haus nebo Nest House jsou všechny křivky (pouze šikmá střecha se solárním panelem je plochá). Postaven ze dřeva vytěženého, ​​frézovaného a CNC řezaného na pozemku, je to hyper-místní výtvor.

Valldaura Self-Sufficient Labs se nachází na místě opuštěné vinice z 19. století, která byla ponechána k návratu do lesa. Vyřazováním stromů získává skupina nejen surovinu pro stálé stavební projekty, ale také dřevní štěpku pro ohřívač na biomasu, který zajišťuje veškeré potřeby vytápění.

 

50 studentů, kteří žijí ve starém statku/vile, si na pozemku pěstuje vlastní jídlo, často s pomocí jejich experimentálního robotického zemědělství. Vicente Guallart, bývalý hlavní architekt města Barcelony a zakladatel laboratoří Valldaura, tvrdí, že musíme každých 30 let znovu objevovat města.

Vzhledem k síle křížově lepeného dřeva při stavbě mrakodrapů vidí dřevěné stavby jako součást této budoucnosti. Součástí této budoucnosti je antikřehká komunitní výstavba, kde si města a dokonce i jednotlivé domy budou moci vyrábět vlastní energii, jídlo a stavební materiály.