Krásný soběstačný domov postavený mimo město

Earthship je značka pasivního solárního zemního úkrytu, který je vyroben jak z přírodních, tak z recyklovaných materiálů, jako jsou zemní pneumatiky. Struktury pozemských lodí jsou určeny jako domy připravené „mimo síť“ s minimálním spoléháním na veřejné služby a fosilní paliva. Jsou konstruovány tak, aby využívaly dostupné přírodní zdroje, zejména energii ze slunce a dešťové vody.

Tento off-the-grid dům v Adelaide v Austrálii je něco úplně jiného! Earthship je radikálně udržitelná a soběstačná budova, která využívá kombinaci moderní off-grid technologie, super chytrých pasivních solárních designových technik a spousty recyklovaných materiálů (včetně odpadu), to vše smíchané s technikami pozemských staveb k vytvoření neuvěřitelných, vysoce výkonný domov.

Malý domov Earthship postavili Martin a Zoe jako výzvu k vytvoření první australské rady schválené Earthship. Společně (a se spoustou dobrovolné práce) pracovali v rámci systému na vytvoření skutečně působivého malého domova. Tato Earthship je naplněna působivou off-the-grid technologií, včetně solární energie, sběru dešťové vody, filtrace šedé vody a mnoha dalších.

Dům také využívá chytré pasivní technologie, jako je pasivní solární design a dokonce i systém přirozeného chlazení pomocí podzemních trubek. Přes to všechno je to ale krásné. Design a provedení tohoto domu na vás jistě zapůsobí! Doufám, že si užijete celou prohlídku tohoto úžasného malého domu!