Muž zachránil kamennou stodolu a také postavil neskutečnou vilu pod kopcem

Gorka Ibargoyen koupil opuštěnou kamennou stodolu v údolí Bera v Navarře a chtěl ji rozšířit tak, aby se do ní vešly velké houseparty, aniž by zničila původní charakter. S pomocí přítele architekta Jordiho Hidalga Taného se dostal do podzemí a vybudoval přístavbu k hlavnímu domu uvnitř přilehlého svahu.

Přírůstek je přístupný přes celoskleněnou chodbu a je téměř neviditelný. Přírůstek podobný jeskyni připomíná puklinu v hoře, a to je to, co inspirovalo Tanéův design, a je zvenčí téměř neviditelný: je přístupný přes průhledný, celoplošný prosklená chodba.

Při pohledu na model se Ibargoyen obával, že skrytý domov může připomínat bunkr, ale skleněný světlík v zeleném střešním světlíku v kombinaci s dlouhým oknem probíhajícím po celé délce konstrukce přivádí do podzemního přístřešku dostatek denního světla.

Pro sjednocení obou konstrukcí bylo do interiéru použito pouze sklo, beton a dřevo, výsledkem je betonové umyvadlo a dřevěný sprchový kout. I když je výsledkem moderní elegance, Ibargoyen trvá na tom, že to není přepychový domov „Věci jsou vyrobeny tak, aby se používaly a aby se časem opotřebovávaly,“ vysvětluje a ukazuje na skvrnu od vína na cementové desce a dodává: „To je štěstí.