Fotografův dům se skleněnou podlahou s otevřenou podlahou stojí nad kanadským jezerem

Pro vytvoření fotografického studia s maximálním denním světlem postavil Larry Williams skleník. Slouží jako garáž pro lodě (spodní patro) a obepíná okraj jezera. Při pohledu zevnitř se vnější svět zřítí dovnitř: brázda motorového člunu se vlní k oknu, kajakáři mávají, když míjejí, dítě skáče z doku.

Směrem k zadní části domu napadá výhled žula: dům je postaven na vrcholu kanadského štítu – pásu starověké skály táhnoucí se přes polovinu Kanady. Williams hrdě mluví o 300 milionů let starém vápenci a 3 miliardy let staré žule za jeho dveřmi.

K vytápění a chlazení domu se architekt Pat Hanson spoléhal na geotermální systém: hadičky s vodním hadem se do jezera vracely, aby těžily z téměř konstantní celoroční teploty dna jezera. V létě je voda v uzavřeném okruhu ochlazována jezerem a v zimě je ohřívána.

Žulová podlaha funguje jako chladič, který během večera pomalu vyzařuje sluneční energii domem. Bílá střecha odráží světlo a teplo a udržuje místo v létě chladné. Aby Hanson vytvořil domov uvnitř čtyř skleněných stěn, umístil domácí funkce do plovoucí krychle podepřené ocelovými nosníky tak, aby se nedotýkaly stěn. V přízemí se nachází kuchyně a koupelna pro hosty a v patře otevřená ložnice.